Mедалі, виготовлення медалей

МЕДАЛІ ЕКОНОМ / Ø40ммØ50мм / Ø60мм / Ø70мм / ЖЕТОНИ ДО МЕДАЛЕЙ / СТРІЧКИ ДО МЕДАЛЕЙ


Медалі для змагань, різних акцій і заходів, розміри від 40мм до 70мм. Технологія литва, карбування, фотогравірування, виготовлення медалей на замовлення. Читати далі…

Як і багато речей і винаходи в нашому житті медалі уперше з'явилися в Древньому Римі, і настільки запали в душу людству, що їх популярність не стихає і по теперішній час, і до того ж вони стали використовуватися в різних якостях.

МедаліЯк вже говорилося, з'явилися медалі ще з незапам'ятних часів, і послужило цьому головним чином величезне бажання багатьох правителів, імператорів та королів увічнити себе в історії. Ця традиція зберігалася досить тривалий час, але по збігу часу стали використовуватися і інші види зображень.

Такими як є медалі сьогодні, вони з'явилися не відразу, їх становленню передує довгий період їх доопрацювань і удосконалень. Як медалі раніше використовувалися спеціально випущені до певної події монети, які не несли в собі грошової ролі, тобто вони служили для своїх власників як знак відмінності серед інших людей.

Уперше медалі виготовилися з металу, перевага віддавалася використанню міді, бронзі, золоту та сріблу. Через деякий час з'явилися медалі з кераміки. Перші медалі робилися круглої форми, проте були не дуже акуратними і мали не рівні краї. Пізніше для того, що б робити медалі були винайдені спеціальні форми, які робили їх виробництво простіше та швидше. Медалі, як в ті давні часи, так і в наші дні призначаються для нагородження переможців, проте раніше ними нагороджувалися виключно військові за перемогу в битвах.

З появою в 776 до н. э. перших Олімпійських ігор ситуація змінилася, медалі стали виготовляти ще і для нагородження переможців в спортивних іграх. Саме поява Олімпійських ігор і послужило поштовхом для того, що б медалі стали розроблятися і випускатися по різних дизайнах. Оскільки Олімпійські ігри проводяться кожні чотири роки і при цьому в різних країнах і містах, то відповідно і медалі з кожним їх проведенням мають різне оформлення.

Про те, як і коли, сталися медалі, а також про появу відзнак, орденів та про їх подальший розвиток займається така наука як фалеристика. За допомогою цієї науки, а саме завдяки вивченню того, як робилися медалі, відмінно простежуються етапи розвитку держави, а окрім цього ще і розвитку майстерності обробки різних матеріалів.

Сучасні медалі

МедаліНа сьогодні медалі використовуються, як і в минулі часи для нагородження людей за участі в бойових діях і досягнення в спортивних змаганнях, проте сьогодні можна помітити, як медалі використовують і з іншими цілями. Усім вже давно відомо, що мотивація праці відіграє дуже і стимулює співробітників працювати з подвійним зусиллям. Кожен керівник самостійно вибирає, як саме це зробити. Якщо підійти до вирішення цього питання по-новому, то співробітникам в якості заохочення можна вручати медалі, які, поза сумнівом, припадуть усім за смаком.

Також неодноразово медалі стали підносити в якості подарунка до ювілеїв і інших свят. Такі медалі оформляються красивими візерунками або кольорами, а також в них поміщається коротеньке поздоровлення. Такі медалі можуть виступати як доповнення до основного подарунка або ж, як самостійний презент. Завдяки усім історичним етапам, через які пройшли медалі нам надається їх величезна різноманітність по багатьох параметрах. У деталях розглянемо їх нижче.

Найголовнішою відмінністю є те, що медалі існують шаблонні (однотипні медалі, виробництво яких має мільйонні наклади), а також медалі, виготовлені по індивідуальних замовленнях, і є оригінальними серед інших.

Детальніше зараз хочеться розглянути саме медалі шаблонні. Шаблонні медалі - це медалі встановленого зразка, в яких передбачається місце (посадочне гніздо), куди надалі поміщається необхідна інформація. Ці медалі представлені у великому асортименті, який оновлюється щорічно. Підібрати медалі кожен легко може підібрати за смаком і залежно від їх подальшого використання.

МедаліНа особливу увагу заслуговують медалі спортивні, як правило, на них зображується лавровий вінок або олімпійський вогонь. Також є медалі спортивні тематичні, тобто вони орієнтуються на певний вид спорту. В той же час медалі надаються у великій кількості і з різними візерунками, що не мають відношення до спорту. Останнім часом на такі медалі попит значно зріс. Щоб медалі несли в собі необхідну інформацію, існує декілька видів носіїв, за допомогою яких вона поміщається в посадочне гніздо, і кожен по-своєму цікавий.

Найпоширенішим носієм є металеві шильди. Робляться металеві шильди за технологією гравертон, ця технологія дозволяє нанести на метав зображення і тексти будь-якої колірної гамми. 
Дуже оригінально виглядає в якості носія інформації об'ємна наклейка. Об'ємна наклейка - це усім відома наклейка, яка покривається спеціальною полімерною смолою. Цей носій вигідно використовувати, якщо необхідно для передачі інформації використовувати дуже велику кількість насичених кольорів. Технологія гравіювання виглядає чудово - дуже чітко здійснюються навіть найтонші лінії. Інформація переноситься на медалі таким чином, що здається, ніби це їх невід'ємна частина.

Відрізняють медалі також по їх розмірах, загальноприйнятими є діаметри в 40, 45, 50 і 70 мм. Вже давно загально прийнято, що медалі здійснюються золотого, срібного і бронзового покриття. Ще однією відмінністю є вид кріплення, який з часом розширився. Найпоширеніше кріплення - це стрічечки. Сьогодні не рідко зустрічаються медалі на колодці.

Оскільки медалі використовуватися як подарунки, то сформувався їх новий різновид - медалі сувенірні. Ці медалі робляться без всяких кріплень, оскільки передбачається їх приміщення у футляри. У випадку якщо хочеться чогось неординарного, то медалі можна поміщати на оксамитові підстави і обрамляти їх рамочками.

Медалі сьогодні може собі дозволити купити будь-яка людина, оскільки виробники випускають медалі, орієнтуючись на різні фінансові можливості споживачів. Тепер медалі знаходяться у вільній реалізації, їх дозволяється придбавати як в одному екземплярі, так і в кількості більше тисячі (у останньому випадку можна отримати ще і гарненьку скидку).

Р.А.


Статті про нагороди

Статті про нагороди