20 Квітня - Пасха!

Світле Христове Воскресіння - так називається святкування Пасхи у православних християн. Це найзначиміше свято в річному циклі кожного вірянина, і вже давно став улюбленим, народним святом, що всюди відмічається.

Сам факт Воскресіння Ісуса Христа є засадничим принципом християнського віровчення. Доведеним історичним фактом є життя і хресна смерть Ісуса з Галилеи. Саме у єврейське свято Пасхи в п'ятницю, він був засуджений на смерть і розіпнутий на голгофі, а потім нашвидку похований в довколишній печері. Але коли жінки ("дружини-мироносиці" - як їх називають в євангелія), що через день люблять його, прийшли зробити його тілу необхідні почесті, вони не знайшли його. Печера була порожня, залишилися лише пелена, в яку було загорнуте тіло ("плащаниця"). Воскресіння Христа було доведене численними явищами його в подальші 40 днів учням і простим людям. Ранні послідовники християнства відмічали пристрасну п'ятницю і Воскресіння кожного тижня, чому, мабуть, в російській мові сьомий день тижня дістав назву воскресіння і є неробочим. Згодом святкування Пасхи стало щорічним і прив'язаним до сонячно-місячного календаря.

Перед Пасхою прийнято робити генеральне прибирання у будинку, мити вікна, вішати чисті фіранки. Приготування слід закінчити до Страсної П'ятниці. Випічку пасок і фарбування яєць також намагаються закінчити до п'ятниці.

Пасхальне Богослужіння починається у Велику Суботу о 23 годині, а опівночі здійснюється хресний хід, який переходить в пасхальну утреню і Літургію. Віряни приносять з собою випічку і фарбовані яйця для освячення. Люди, зустрічаючись, говорять: "Христос Воскрес" - "Воістину Воскрес" і триразово цілуються. Прийнято дарувати близьким пасхальні яйця в нарядній упаковці з написом ХВ ("Христос Воскрес"). З цього дня закінчується пост, і віряни після служби в церкві поспішають до святкового столу "розговітися". Пасхальний стіл накривають з обов'язковою присутністю пасок, різноколірних яєць, сирної паски. Знята заборона на м'ясні і молочні блюда, і хазяйки намагаються порадувати домашніх смачними стравами. Першим завжди з'їдається фарбоване яйце, причому як діти, так і дорослі "христосаються" пасхальними яйцями - розбивають з торців шкаралупу один у одного. Свято триває не один день, а увесь наступний тиждень до воскресіння, яке дістало народну назву "Червона Гірка". Цього дня прийнято грати весілля, влаштовувати сватання і інші урочистості, заборонені під час посту.

Колектив компанії "Тріумф Спорт" від щирого серця поздоровляє Усіх з цим великим християнським святом! Нехай чарівлива і світла атмосфера Пасхи принесе у Ваші сім'ї мир, тепло, затишок і, звичайно ж, кохання!