Чи здогадувались ви, що виготовлення медалей та монет це окремий вид мистецтва, який бере свій початок у Лідіській державі та Греції між 8 і 7 століттями до н. е.?

Чи здогадувались ви, що виготовлення медалей та монет це окремий вид мистецтва, який бере свій початок у Лідіській державі та Греції між 8 і 7 століттями до н. е.? Медальєрне мистецтво — мистецтво виготовлення монет і медалей, гравіювання штампів (матриць) для відбитків. Існує й техніка виливання творів як маленьких скульптур (техніка втрати воску). У медальєрному мистецтві широко використовують герби, алегорії, девізи, написи, рік виготовлення, портрети, орнаменти, риб або птахів, зображення тварин. Традиційно матеріалами для медальєрного мистецтва слугують метали та сплави, що зберігають пластичність в процесі виготовлення і довготривалість відбитків. Це золото, срібло, мідь та їх сплави. Існують поодинокі зразки пам'ятних медалей на зразок античних, виготовлених в добу Відродження і бароко з дерева чи кістки.  Вважають, що перші монети виникли в Лідіській державі та Греції між 8 і 7 століттями до н. е. Медальєрне мистецтво Давньої Греції стояло на рівні найкращих досягнень інших пластичних мистецтв. Давньогрецькі джерела не зберігли імен медальєрів сивої давнини. Є лише однин виняток — монети та медалі Сіцилії, які мають підписи з іменами майстрів. Поширення міжнародних контактів спричинило появу монет з написами на двох мовах. Саме слово «монета» походить не з Греції, а з Давнього Риму.  Особливістю монет і медалей Давнього риму є високий рельєф і не завжди правильне коло форми. Монети також були різного ( ще  нестандартного ) діаметра (від 3 мм до 58 мм). Криза медальєрного мистецтва почалася ще в Греції на початку 3 року до н. е. Бурхливі роки Давньоримської імперії, її розпад на Західну та Східну, варварські війни, виникнення нових держав не сприяли медальєрному мистецтву. А ось своїх монетних дворів Київська Русь спочатку не мала. Тому найстаріші монети князів Володимира Святославича, Святополка та Ярослава Мудрого були виготовлені майстрами з Візантії. А на початку 11 століття виготовлення монет перервалося на деякий час.

В кінці 20 ст. Україна отримала незалежність і створила свою державність. Держава не існує без грошового обміну та монетних дворів. Лише перенесення монетного двору з міста Луганськ дозволяє назвати розташування 1-го монетного двору незалежної України. Медальєрне мистецтво України 20 ст. ще вивчається. Є тільки невеликі нариси та біографії деяких майстрів. Іде також постійний пошук нових матеріалів і сплавів для виготовлення ювілейних медалей.