День рятівника

     Ще в 2008 році президентом України Віктором Андрійовичем було встановлено святкувати професійний день усіх українських рятувальників щорічно 17 вересня. Швидше за все, цей день був вибраний не просто так. Він пов'язаний з тим, що в цей день православна церква відзначає святкування «Неопалимої Купини» - ікони Божої Матері, яка є захисницею і покровителькою пожежників і рятувальників, а так само всіх тих, кого настигла біда. Тому часто в парі з такою іконою ставлять статуетки рятувальників - людей, які безстрашно поспішають на допомогу постраждалим. Це не просто здорові і фізично сильні люди, вони здатні зберігати самовладання в різних критичних ситуаціях і швидко реагувати, а від цього часто залежить життя багатьох людей. 

     З ростом і розвитком технологій, все більше небезпечних факторів нас оточує, і загрожують стати причиною аварій і катастроф. Тому так важливо привернути увагу населення до дотримання правил безпеки, а також навчити основам першої допомоги постраждалим. Адже, незважаючи на цілодобову готовність рятувальників, вони не завжди можуть встигнути вчасно. Коли рахунок іде буквально на секунди життя потерпілих в руках очевидців. 

     В останні роки склалася традиція проведення особливого заходу цього дня, який називається «Герой-рятувальник року». В цьому своєрідному конкурсі представники МНС України вручають особливі призи сміливцям, які проявили свою спритність, вправність і безстрашність в будь-яких рятувальних операціях. Безсумнівно, це відмінний стимул навчити людей не бути байдужими і допомагати всім, хто потрапив у біду. 

     Виготовлення нагород до цього конкурсу проходить завчасно, що дає можливість виробнику створити особливі почесні медалі, статуетки або інші призи для номінантів. Урочисте вручення нагород завжди проходить публічно, щоб народ міг знати в обличчя своїх героїв.