Значки

Значок металевий Прапор ВеликобританіїЗначки придумані давно і використовуються повсюдно, переживаючи коливання в популярності, але ніколи не сходять зі сцени. Замінити їх чимось іншим непросто, оскільки вони несуть найрізноманітніше смислове навантаження - свідчать про приналежність до якої-небудь групи людей, до події, місця, розповідають про заслуги і досягнення, вказують на прихований сенс, зрозумілий небагатьом, але впізнаваний.

Різноманіття значків величезне, оскільки на випуск великими або крихітними тиражами і на носіння значків не потрібно ніяких дозволів і документів. Значки металеві - найдревніший вид значків, відомий з часів Стародавньої Греції, де вони були відзнакою роду. Пізніше з'явилися значки з емблемами і гербами міст, країн, династій. Ці значки і зараз дуже цінуються серед колекціонерів і знавців.

Збирачів значків, до речі, називають фалеристами. Так от, будь-який фалерист підтвердить, що в геральдиці виділяють сім кольорів, які висловлюють сім різних якостей. Ці кольори - золото, срібло, чернь, пурпур, блакить, зелень і червління. Золото символізує добробут і щедрість, срібло - невинність і чистоту, лазур - велич і доброту, зелень - надію, достаток і радість, пурпур - гідність і могутність, чорний колір - розсудливість і смиренність, а колір червоний - відвагу і щирість. Цю символіку можна використовувати, якщо зберетеся робити значки під замовлення.

З тих пір, як люди почали жити в суспільстві, і з'явився поділ на класи, виникла і потреба виділятися з маси собі подібних. Значок - найпростіший і наочний спосіб вказати на приналежність до якої-небудь групи - соціальної, професійної, релігійної або будь-якої іншої. Тоді особливе значення мав матеріал, з якого значок виготовлявся. Звичайно, золотий значок міг належати тільки вельми гідному громадянину. Сьогодні теж існують значки з дорогоцінних металів, зроблені за індивідуальним замовленням, вони можуть стати благородною і витонченою прикрасою. Подібні значки, ціна на які значно вища ціни на значки звичайні, підкреслюють значущість їхнього власника.

Потрібно визнати, що значок - річ, яка багато що говорить про свого господаря. Наприклад, якщо на грудях людини красуються спортивні значки, можна робити висновок про досягнення даної людини саме в цій області. Раніше часто можна було побачити значок «Майстер спорту» або значок, який провіщає про приналежність до якого-небудь спортивному клубу. У альпіністів і туристів були свої значки. У колекціях часто можна побачити значки, що свідчать про заняття хокеєм, футболом, важкою атлетикою або фігурним катанням і подібні відзнаки. Ця атрибутика - своєрідний символ історії країни, в якій концентрується літопис спортивних перемог і досягнень.

Сучасна спортивна атрибутика це, як правило, емблеми спортивних клубів. Продаж значків такого роду клубів, призначена для вболівальників, які охоче купують ці сувеніри під час проведення змагань, матчів, олімпіад тощо. Багато підприємств виробляють значки на замовлення для спортивних заходів.

Значок металевий юейОдночасно з розвитком неформальної культури значки придбали нову популярність. Тепер не складає труднощів замовити невелику партію оригінальних значків, виконаних за індивідуальним ескізом для якої-небудь групи, об'єднаної спільною ідеєю. Це можуть  бути і об'єднання любителів пива якого-небудь пивного закладу, і клуб любителів кішок, і група людей, які відпочивали одночасно на одному курорті. Молодіжні неформальні об'єднання замовляють значки зі словами пісень або з гаслом групи, значки зі смішними фразами або картинками. Бувають випадки, коли одна неформальна група висловлює своє ставлення, не завжди найкраще, до іншої групи за допомогою спеціально виготовлених значків. 

Пам'ятні значки нагадують про історичні події в країні, в місті, в організації або в сім'ї. Це зазвичай металеві значки, розроблені і вироблені на честь пам'ятних дат і ювілеїв. Їх створюють з високоякісних матеріалів, суворо дотримуючись технології. Найкраще виглядають значки об'ємні і рельєфні, з використанням декількох деталей. Сучасні технології дозволяють поєднувати різні метали і емаль, щоб пам'ятний значок став справжнім витвором мистецтва і довго нагадував про значущу подію.

Ніколи не втратять популярності значки із зображенням міст та історичних місць, в яких ми побували. Багато хто любить відвідувати сувенірні лавки спеціально, щоб купити значки на пам'ять собі і для подарунка друзям. Ці значки бувають найрізноманітнішими - дорогими і дешевими, виготовленими різними методами, з різними видами кріплення, щоб задовольнити будь-які запити покупців. Приємно поглянути через багато років на значок, привезений з подорожі, і згадати про враження від поїздки. У Києві на Андріївському узвозі, де завжди багато гостей міста, особливим попитом користуються значки "Київ", що зображують пам'ятки, міста або емблеми, міцно асоціюються зі столицею України.

Значки активно використовуються при проведенні заходів, рекламних акцій та зібрань. У цьому випадку значки виконують роль рекламного продукту, підкреслюючи імідж і стиль фірми, роблячи її логотип легко впізнаваним. Часто це значки-лінзи, яскраві й недорогі, які можна випускати великими партіями.

Значок металевий КрапляКорпоративні значки - особливий вид значків, одночасно служать рекламою, що допомагає людям, що працюють в одній фірмі, відчути свою спільність. Ці значки можуть бути найрізноманітнішими - все залежить від ідеї замовника, якому потрібно розробити хороший ескіз і створити цікавий логотип. Кріплення у таких значків можуть бути самими різними - шпильки, шурупи, метелики. Як показали дослідження, клієнти набагато краще запам'ятовують фірму, співробітники якої носять корпоративні значки, і, як наслідок, більш охоче звертаються за послугами саме туди. Візуальні враження зберігаються надовго, тому керівникам фірм варто скористатися такою простою і безвідмовно працючою ідеєю просування свого бізнесу. Економити в цьому випадку точно не варто. Якісні і солідні значки справлять належне враження, і фінансові вкладення окупляться. Непогано також виготовити сувенірні значки з зображенням логотипу фірми для використання їх, як сувеніра для потенційних клієнтів. Ці значки під замовлення можуть бути не дорогими, в будь-якому випадку вони прекрасно зіграють важливу роль в якості реклами.

Хочеться розповісти, ще про один вид значків - значки студентські чи молодіжні. Зараз на таких значки, крім назви навчального закладу та факультету, модно писати власне ім'я і розміщувати фотографію. Також дуже популярними є значки з приколами - смішними малюнками або вислови. "Серп і Молот - коси і забивай", "Кинь, а то впустиш", "Не Храпов на лекції - розбудиш ближнього" - деякі приклади жартів. Молодь обожнює значки-приколи, тому що, надягаючи їх, можна блиснути почуттям гумору і виділитися в групі собі подібних. Всі афоризми, які можна обіграти, все, що викликає посмішку, розкуповується дуже швидко. Такі значки вже перетворилися на предмет колекціонування у людей, що прагнуть заявити про себе.

Можна сказати, що в цьому світі для кожної людини знайдеться відповідний значок, адже вони такі різні. Виготовляють значки різними способами - від саморобного до ювелірного і фабричного.

Закатні значки (поліграфічні) - для них застосовують картинку, надруковану на принтері, приклеєну до основи значка і залиту спеціальною смолою. Отримані в результаті шильди (так називають ці значки) відрізняються виразністю і об'ємністю зображення. Ці значки привабливі і недорогі, і тому користуються незмінним попитом.

Значок металевий ЗевсЗначки металеві - у цій категорії багато підвидів. Для їх виготовлення застосовується метод травлення, при якому на металі висікають зображення, зверху наносять гальванічне покриття, а, при необхідності – емаль. При методі штампування на значки карбують зображення. Штампування дозволяє отримати рельєфне зображення. Виготовлення штампу обходиться недешево, тому такі значки зазвичай випускають великими партіями. При литті, метал заливають у воскові форми. Метод дозволяє отримувати значки з наскрізними отворами і дрібними деталями. Значки виходять витонченими, але досить дорогими.

Закатні значки - найпопулярніші, оскільки, по-перше, вони недорогі і, по-друге, виробництво їх досить швидке. Такі значки використовуються дуже широко під час рекламних акцій, масових заходів, конференцій, виборів. Ціна на ці вироби дуже залежить від тиражу, але навіть при індивідуальному замовленні такі значки коштують недорого. Київ та інші великі міста України - являються головними споживачами цих значків, оскільки там безперервно проводяться масові заходи.

Значки можна носити всім і завжди, потрібно тільки підібрати підходящий і, повірте, він буде виглядати доречно і навіть стильно. Прикріпити значок можна до майки, піджака, кепки, сумки (справа в уяві). Головне, щоб значок гармоніював з образом і підкреслював його індивідуальність. Наприклад, маленькі класичні значки, їх часто можна спостерігати на лацканах піджаків знаменитостей. Популярні політики, артисти, спортсмени за допомогою значка висловлюють свої погляди, почуття або прихильність ідеї. Чому б і Вам не використовувати цей простий інструмент для вираження своїх почуттів, думок і поглядів. Можливо, в результаті, хтось посміхнеться Вам назустріч або стане ставитися до Вас серйозніше.

09.10.2013                                                                                                                                                                                  Т.М.